Strefa owoców i warzyw na rodzinno-sportowym pikniku na błoniach Narodowego
Kopiuj tekst

Narodowy Dzień Sportu 2022

Strefa owoców i warzyw na rodzinno-sportowym pikniku na błoniach Narodowego

Pokazy kulinarne, animacje dla dzieci i konsultacje z dietetykami. Wszystko to w warzywno-owocowej strefie pikniku z okazji Narodowego Dnia Sportu. Przez zabawę chcemy pokazać, że dobra forma zaczyna się w kuchni i że warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego co jemy w każdym posiłku 🍽 🥗 Czeka na Państwa wielu plantatorów, sadowników i przetwórców. Można będzie spróbować ciekawych dań i kupić wiele przetworów. Poniżej szczegóły prezentacji poszczególnych projektów. 
polska smakuje_pasek (1).jpg
Strefa owoców i warzyw na błoniach PGE Narodowego współorganizowana jest przez 6 projektów:
  • Jedz Owoce i Warzywa
  • Ziemniaki czy kartofle?
  • #wybieramPOLSKIEjabłka
  • Apetyt na polskie
  • Moc Polskich Warzyw 
  • Czas na polskie superowoce!
Wspólne zaproszenie znajduje się m.in. na Facebook'u 👉 Strefa owoców i warzyw na pikniku rodzinno-sportowym na błoniach PGE


Moc Polskich Warzyw

Strefa Moc Polskich Warzyw to moc kolorów, smaków, aromatów oraz atrakcji dla dzieci i dorosłych. Konkursy ze wspaniałymi nagrodami. W programie miedzy innymi konkurs na jedzenie ostrej papryki! Minitarg warzywny, gdzie każdy znajdzie coś pysznego dla siebie.  Wielobarwna strefa relaksu, w której będzie można odpocząć po aktywnościach sportowych i nabrać sił na kolejne. Gry i zabawy ogrodowe dla całej rodziny to gwarancja świetnej zabawy połączonej z ruchem na świeżym powietrzu. Warsztaty warzywne – wspólnie stworzymy unikalne i oryginalne gadżety. Pokazy live-cooking, podczas których zamienimy surowe warzywa w pełne smaków i aromatów dania z najwyższej półki. I oczywiście poczęstunek najwspanialszymi warzywnymi daniami przygotowanymi przez najlepszych specjalistów od kuchni regionalnej. Zadbamy, aby każdy poczuł w sobie Moc Polskich Warzyw! Będzie zdrowo, aktywnie, kolorowo i radośnie :)

Ziemniaki czy kartofle?

Zdrowe i smaczne, a jednak wciąż przez wielu niedoceniane. W ramach kampanii „Ziemniaki czy kartofle? Wybierz, smakuj i jedz” udowadniamy, że sceptycy są w błędzie! Ziemniaki lub – jak kto woli – kartofle, pyry bądź grule to niskokaloryczna alternatywa dla innych źródeł węglowodanów. Są bogatym źródłem witamin i składników mineralnych, mają wiele właściwości odżywczych, również w kuchni wykazują nieograniczony potencjał kulinarny.
Wraz z uczestnikami wydarzenia odkryjemy nowe, zaskakujące oblicze ziemniaka!
Któż z dorosłych nie tworzył w szkole stempli z ziemniaków? Podczas warsztatów plastycznych wykorzystamy tę wiedzę i stworzymy piękny papier dekoracyjny, który przyda się do opakowania prezentu lub stworzenia okładki do książki.
Poznamy też cykl życia ziemniaka, typy i odmiany kartofli oraz sprawdzimy, które nadają się do sałatki, a które są lepsze na placki.
I stworzymy własną plantację! W trakcie warsztatów ogrodniczych dowiemy się, jak rośnie ziemniak i odpowiemy na pytanie, czy się go sieje, czy też sadzi?
Wiedzą na temat zalet zdrowotnych ziemniaków podzieli się ekspert kampanii – Dorota Traczyk-Bednarek, dietetyk sportowy. Opowie o energetycznej mocy kartofli oraz podpowie, kiedy i w jakiej formie włączyć je do jadłospisu osoby aktywnej fizycznie.
Dopełnieniem atrakcji będą pyszne ziemniaczane potrawy, które bez wyrzutów sumienia możemy uwzględnić w naszej diecie fit!

Jedz Owoce i Warzywa

Warzywa i owoce to podstawa diety całej rodziny! Produkty te powinny stanowić połowę talerza w każdym posiłku. Wciąż jednak jemy ich za mało. W kampanii „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!” przekonujemy, że odpowiednia ilość posiłków z kolorowymi „supermocami” jest kluczem do utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia każdego dziecka – dieta bogata w warzywa i owoce pozytywnie wpływa na kondycję psychiczną, rozwój psychospołeczny oraz wyniki w nauce dzieci i młodzieży.
Podczas Narodowego Dnia Sportu zapoznamy jego uczestników z mocami warzyw i owoców – światem różnorodnych smaków, niezwykłych zapachów i feerii barw. To superfoods na wyciągnięcie ręki!
Zaprezentujemy warzywa i owoce w niecodziennym wydaniu. Stworzymy własnych warzywno-owocowych superbohaterów – Pan Marchewczak, Solidna Kalarepa czy Milunia Śliwunia – tylko od uczestników zależy, jaki superbohater stanie się ich ulubionym! Zamkniemy oczy i… sprawdzimy, czy umiemy rozpoznać warzywa i owoce jedynie po ich kształcie. Skomponujemy prawidłowo zbilansowany talerz zdrowia, umieszczając na nim warzywa i owoce oraz inne produkty spożywcze w odpowiednich ilościach. A na stoisku pełnym kolorów pokażemy, jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw – nawet największy malkontent znajdzie coś dla siebie! Spotkamy się też z dietetykiem, który udzieli rodzicom porad w kwestii żywienia ich dzieci, proponując zainteresowanym analizę składu ciała.

Apetyt na polskie 

Stoisko Stowarzyszenia Krajowej Unii Producentów Soków to kraina pełna edukacyjnych gier i zabaw – zarówno dla młodszych, jak i dorosłych uczestników Narodowego Dnia Sportu. Na początek zapraszamy wszystkie dzieci do koła fortuny, gdzie będą miały okazję   sprawdzić swoją wiedzę na temat warzyw, owoców i soków. W odpowiedzi na trudniejsze pytania zawsze pomoże maluchom animator, który równie chętnie będzie rozdawać nagrody – ukryte w sokach porcje owoców i warzyw, w ulubionych smakach dzieci!  Druga atrakcja to edukacyjny pociąg prowadzący dzieci przez świat warzyw i owoców. W tej części maluchy dowiedzą się, dlaczego pomidor zazdrości walorów odżywczych sokowi pomidorowemu, czy marchewka mieszka w butelce oraz skąd się bierze sok jabłkowy. Wszystkie maluchy będą też miały okazję przyozdobić swoje buźki i rączki obrazkami ulubionych warzyw, owoców oraz soków. Nie zabraknie atrakcji dla rodziców – na stoisku będzie obecny dietetyk, który bardzo chętnie odpowie na wszystkie nurtujące ich pytania, dotyczące zdrowego odżywiania. Podczas Narodowego Dnia Sportu wszyscy uczestnicy, niezależnie od wieku, będą mieli okazję skosztować soków i rozbudzić swój apetyt na zdrowe odżywianie. Serdecznie zapraszamy!

Czas na polskie superowoce!

Zapraszamy na degustacje i zakupy przetworów z owoców jagodowych bezpośrednio od plantatorów i przetwórców. We wrześniu zbieramy borówkę, aronię i rokitnik, ofertę uzupełnią przetwory z jagody kamczackiej oraz pełna gama owoców liofilozowanych. Wspólnie zaprezentujemy walory tych polskich superowoców oraz przepisy na jagodowe dania.
Przyjdź i poznaj propozycje lunchboxów dla dzieci i uczniów, przepisy na lekkie owocowe śniadania. Będą obiady na upały i sposoby użycia owoców na grillu. Polskie klasyki i bowle, czyli modne tzw. miski szczęścia.
Owoce jagodowe uważane są za żywność funkcjonalną, tzw. super food, super fruits – po polsku superowoce. Należą do produktów wyjątkowo bogatych w składniki korzystne dla naszego zdrowia i urody. Obniżają zawartość cukru we krwi, ryzyko wystąpienia raka, rozwoju chorób układu krążenia. Są częścią oficjalnych rekomendacji żywieniowych w profilaktyce każdej choroby cywilizacyjnej. Bogate w polifenole wspomagają regenerację pocovidową.
W produkcji wielu gatunków należymy do światowych liderów, w wielu przypadkach jesteśmy realnie największym producentem na świecie. Dotyczy to aronii, czarnej porzeczki czy jagody kamczackiej. Sprzyja nam klimat i doświadczenie w produkcji ogrodniczej. O tym będą mówić sami producenci.
Atrakcją Narodowego Dnia Sportu będą III Jagodowe Mistrzostwa Świata 2022. Wystąpią w nich drużyny plantatorów truskawek, malin, porzeczek i borówki. Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników zdrowej rywalizacji – błonia Stadionu Narodowego, 18 września, godzina 12:15.
Obrońcą tytuł, niepokonani w dwóch pierwszych turniejach – jest drużyna producentów MALIN.

#PolishSuperFruits #PolskieSuperowoce
#PołowaSukcesu #PolskaSmakuje

_SESJA_NDS WYDARZENIE_3.png_SESJA_NDS WYDARZENIE copy 12.png_SESJA_NDS WYDARZENIE copy 6.png_SESJA_NDS WYDARZENIE_7.png_SESJA_NDS WYDARZENIE_2.png_SESJA_NDS WYDARZENIE copy 4.png_SESJA_NDS WYDARZENIE copy 7.png_SESJA_NDS WYDARZENIE copy 5.png_SESJA_NDS WYDARZENIE_6.png_SESJA_NDS WYDARZENIE_4.png_SESJA_NDS WYDARZENIE copy.png_SESJA_NDS WYDARZENIE.png

Obok opisanych wcześniej stoisk poszczególnych projektów, powstanie również wspólne stoisko z poradami dietetyków i strefą animacji dla dzieci.
Inicjatywa zebrania doświadczeń kilku dużych projektów powstała w ramach Core Teamu - forum współdziałania liderów i ekspertów branży ogrodniczej.

Core Team to forum współpracy liderów i ekspertów branży owoców i warzyw. Przedstawiciele środowisk produkcji, przetwórstwa, nauki i doradztwa, postawili sobie za cel identyfikację wyzwań i ściślejszą współpracę. Połączono potencjał sektora owoców i warzyw. Jego częścią jest Zespół ds. komunikacji ich roli w żywieniu człowieka. Zespół zajmuje się wdrożeniem rozwiązań wypracowanych w ramach projektu „Połowa Sukcesu”. W wyniku podjętych działań partnerami dla siebie stają się różne projekty finansowane z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Prowadzone działania mają integrować wokół wspólnych aktywności jak najszersze środowiska producentów i przetwórców.


Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw


Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw projektu „CORE TEAM - promocja konsumpcji owoców i warzyw i forum współpracy sektora, II edycja”.

Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Polska smakuje (1).jpg

Więcej na temat wspólnej oferty 

Narodowy Dzień Sportu areną współpracy 19 organizacji i 6 projektów finansowanych z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw

Po raz pierwszy w historii zintegrowany sektor ogrodniczy pokaże swoją ofertę na imprezie masowej. To będzie Narodowy Dzień Sportu, finał jubileuszowej 10. edycji, 18 września na błoniach PGE Narodowego. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia specjalnej strefy owoców i...

Sektor ogrodniczy partnerem Narodowego Dnia Sportu

Owoce i warzywa są częścią aktywnego stylu życia. Dlatego producenci i przetwórcy zostali strategicznym partnerem Narodowego Dnia Sportu 2022. Inicjatywa powstała w ramach Core Teamu - forum współdziałania liderów i ekspertów branży ogrodniczej i przetwórczej. Współp...Więcej zdjęć
Polecamy sportowe zdjęcia owoców i warzyw - PressKit
oraz grafiki dla producentów - Narodowy Dzień Sportu

Kontakt