Narodowy Dzień Sportu areną współpracy 19 organizacji i 6 projektów finansowanych z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw
Kopiuj tekst

Narodowy Dzień Sportu 2022

Narodowy Dzień Sportu areną współpracy 19 organizacji i 6 projektów finansowanych z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw

Po raz pierwszy w historii zintegrowany sektor ogrodniczy pokaże swoją ofertę na imprezie masowej. To będzie Narodowy Dzień Sportu, finał jubileuszowej 10. edycji, 18 września na błoniach PGE Narodowego. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia specjalnej strefy owoców i warzyw. Wiele organizacji branżowych, wspólnie, zwrócić uwagę na to, że dobra forma tak naprawdę zaczyna się w kuchni. Warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego co jemy w każdym posiłku. 
polska smakuje_pasek (1).jpg

Połączyliśmy siły kilkunastu organizacji i 6 projektów rozwijanych w ramach Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Wspólnie promujemy owoce i warzywa jako część aktywnego stylu życia. Wspólnie zostaliśmy też w tym roku strategicznym partnerem Narodowego Dnia Sportu 2022.

 mówi Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw, Szef Komisji Zarządzającej Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Strefa owoców i warzyw na błoniach PGE Narodowego współorganizowana jest przez 6 projektów:
 • Jedz Owoce i Warzywa
 • Ziemniaki czy kartofle?
 • #wybieramPOLSKIEjabłka
 • Apetyt na polskie
 • Moc Polskich Warzyw 
 • Czas na polskie superowoce!
Wspólne zaproszenie znajduje się m.in. na Facebook'u 👉 Strefa owoców i warzyw na pikniku rodzinno-sportowym na błoniach PGE


Czas na polskie superowoce!

Producenci owoców jagodowych współpracują w ramach kampanii Czas na polskie superowoce! Projekt realizuje Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw przy współpracy 7 branżowych organizacji.
 • Krajowe Zrzeszenie Plantatorów Aronii ARONIA POLSKA
 • Stowarzyszenie Plantatorów Borówki SPBA
 • Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki
 • Plantatorów Jagody Kamczackiej
 • Polskie Stowarzyszenie Plantatorów Porzeczek
 • Stowarzyszenie Plantatorów Mini Kiwi
 • partner merytoryczny - Fundacja Promocji Polskiej Borówki.

#wybieramPOLSKIEjabłka

Wspólny projekt sadowników - #wybieramPOLSKIEjabłka - został zainicjowany przez Stowarzyszenie Sady Grójeckie i realizowany we współpracy z 5 organizacjami:
 • Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej
 • Stowarzyszenie Sady Sandomierskie
 • Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych
 • Unię Owocowa
 • KZGPOiW
_SESJA_NDS WYDARZENIE copy 12.png_SESJA_NDS WYDARZENIE copy 6.png_SESJA_NDS WYDARZENIE_7.png_SESJA_NDS WYDARZENIE_2.png_SESJA_NDS WYDARZENIE copy 4.png_SESJA_NDS WYDARZENIE copy 7.png_SESJA_NDS WYDARZENIE_6.png_SESJA_NDS WYDARZENIE copy 5.png_SESJA_NDS WYDARZENIE_3.png_SESJA_NDS WYDARZENIE_4.png_SESJA_NDS WYDARZENIE copy.png_SESJA_NDS WYDARZENIE.png

Moc Polskich Warzyw

Projekt producentów warzyw - „Moc Polskich Warzyw”, realizowany jest przez Zrzeszenie Producentów Papryki RP we współpracy z 5 organizacjami:
 • Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami
 • Stowarzyszenie Malinowy Król
 • Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych
 • Stowarzyszenie Czosnek Galicyjski
 • KZGPOiW

Ziemniaki czy kartofle?

Projekty „Ziemniaki czy kartofle” i „Jedz Owoce i Warzywa – w nich największa moc się skrywa” - skierowany do dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkół podstawowych – oba realizowane są przez Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych.

Apetyt na polskie 

Kampania pod hasłem „Apetyt na polskie” opiera się szeroko zakrojonych działaniach komunikacyjnych w internecie i wizytówce kampanii - serwisie apetytnapolskie.pl. To rzetelne źródło wiedzy o zbilansowanej diecie, opartej na warzywach, owocach i produktach z nich powstałych, takich jak np. soki, musy i inne przetwory. Projekt „Apetyt na polskie” realizowany przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków.
Dotarcie do konsumentów w projekcie jest równie istotne jak konsolidowanie działań realizowanych w ramach Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. W serwisie umieszczane są informacje na temat aktywności promocyjnych beneficjentów FPOiW.

Obok stoisk ww. projektów, powstanie również wspólne stoisko z poradami dietetyków i strefą animacji dla dzieci.

Sektor ogrodniczy partnerem Narodowego Dnia Sportu

Sektor ogrodniczy partnerem Narodowego Dnia Sportu

Owoce i warzywa są częścią aktywnego stylu życia. Dlatego producenci i przetwórcy zostali strategicznym partnerem Narodowego Dnia Sportu 2022. Inicjatywa powstała w ramach Core Teamu - forum współdziałania liderów i ekspertów branży ogrodniczej i przetwórczej. Współpraca...

Czytaj więcej


Inicjatywa zebrania doświadczeń kilku dużych projektów powstała w ramach Core Teamu - forum współdziałania liderów i ekspertów branży ogrodniczej.Core Team to forum współpracy liderów i ekspertów branży owoców i warzyw. Przedstawiciele środowisk produkcji, przetwórstwa, nauki i doradztwa, postawili sobie za cel identyfikację wyzwań i ściślejszą współpracę. Połączono potencjał sektora owoców i warzyw. Jego częścią jest Zespół ds. komunikacji ich roli w żywieniu człowieka. Zespół zajmuje się wdrożeniem rozwiązań wypracowanych w ramach projektu „Połowa Sukcesu”. W wyniku podjętych działań partnerami dla siebie stają się różne projekty finansowane z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Prowadzone działania mają integrować wokół wspólnych aktywności jak najszersze środowiska producentów i przetwórców. Liderem tego Zespołu jest Pan dr Witold Boguta.


Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw


Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw projektu „CORE TEAM - promocja konsumpcji owoców i warzyw i forum współpracy sektora, II edycja”.

Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Polska smakuje (1).jpg
Więcej zdjęć
Polecamy sportowe zdjęcia owoców i warzyw - PressKit
oraz grafiki dla producentów - Narodowy Dzień Sportu

Kontakt