Masz pomysł na projekt dla Seniorów z Małopolski? Zgłoś go i zdobądź grant na jego realizację

Masz pomysł na projekt dla Seniorów z Małopolski? Zgłoś go i zdobądź grant na jego realizację

20 000 zł – tyle wynosi pula nagród w tegorocznej edycji konkursu „Adamed dla Seniora”. O granty powalczyć mogą organizacje, które mają pomysł na zaktywizowanie Seniorów i zachęcenie ich do aktywnego spędzania czasu. Dlaczego warto wziąć udział w konkursie – wyjaśniaj Olga Chromik, opiekun Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Domu Kultury w Kętach.

Adamed dla Seniora to konkurs dla organizacji działających na rzecz aktywizacji Seniorów – organizacji pozarządowych, jednostek samorządowych czy uniwersytetów trzeciego wieku. W ramach konkursu mogą zgłosić swoje projekty dotyczące promocji aktywnego spędzania czasu przez Seniorów, przestrzegania zasad zdrowego stylu życia oraz działań z obszaru szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej. Pierwsza edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – o finansowe granty ubiegało się blisko 200 organizacji ze wszystkich zakątków Polski. Nagrody trafiły do Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, Domu Kultury w Kętach oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny.

Aktywny senior

„Trening czyni mistrza” – to nazwa projektu, który realizowaliśmy dzięki Adamedowi w 2017 i 2018 roku. Zaprosiliśmy do niego Seniorów z gminy Kęty – głównie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Naszym celem było kompleksowe przygotowanie grupy Seniorów do udziału w Olimpiadzie Sportowej UTW poprzez cykl treningów, spotkań z trenerami i fizjoterapeutami, tak aby mogli bezpiecznie i z sukcesem wystartować w zawodach. Dlaczego akurat taki projekt? Nasi Seniorzy od wielu lat uczestniczyli w olimpiadach, jednak brak systematycznych zajęć i profesjonalnych treningów, budził niepewność oraz obawy związane z samym startem. Wygrana w konkursie to zmieniła. Seniorzy przekonali się, że bycie aktywnym zaowocuje ich dobrym samopoczuciem fizycznym i psychicznym. Uwierzyli we własne siły, a systematyczne spotkania w grupie o sportowych zainteresowaniach umocniły ich morale. Bez dwóch zdań warto wziąć udział w konkursie „Adamed dla Seniora”, warto spróbować i pokazać, że chcieć to móc! – powiedziała Olga Chromik, opiekun Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Domu Kultury w Kętach.

Przygotuj zgłoszenie i wygraj

Masz ciekawy pomysł na działania dla lokalnej społeczności Seniorów? Jeżeli tak, to zgłoś go w ogólnopolskim konkursie „Adamed dla Seniora”, w którym łączna pula nagród wynosi 20000 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września 2019 r. i można je  nadsyłać: pocztą tradycyjną na adres: Walk PR, ul. Dzielna 60, 01-029 Warszawa z dopiskiem „KONKURS Adamed dla Seniora”, elektronicznie: dlaseniora@adamed.com lub przez formularz dostępny na stronie: adameddlaseniora.pl/konkurs
Załączniki

Pobierz wszystkie

17.09.2019_AdS_Konkurs_IPmalopolska.docx

docx | 137 KB

Pobierz
DK Kety Olimpiada sportowa2.JPG

grafika | 2,49 MB

Pobierz
DK Kety Olimpiada Sportowa.JPG

grafika | 369 KB

Pobierz