Jeszcze przez miesiąc uczniowie z całej Polski w wieku 15-19 lat mogą zgłosić się do 5. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. Uczestnicy, którzy pomyślnie przejdą przez cały proces wezmą udział w obozie naukowym, wybrani skorzystają z indywidualnych konsultacji edukacyjnych, a na ostatnim etapie otrzymają też stypendia naukowe. Do tej pory w gronie 200 absolwentów programu znalazło się 8 uczniów z województwa lubuskiego, w tym 1 laureata nagrody głównej i 2 stypendystów. Nie czekaj i dołącz do nich!
ADAMED SmartUP to program stypendialny skierowany do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi, którego celem jest wsparcie uzdolnionej młodzieży i umożliwienie jej rozwoju naukowych pasji. Aby sięgnąć po najwyższą nagrodę, jaką jest stypendium naukowe w wysokości 40 000 złotych, uczestnicy muszą najpierw przejść przez kilkuetapową rekrutację, rozpoczynającą się od innowacyjnej gry alternatywnej rzeczywistości. 50 najlepszych graczy otrzyma zaproszenie na letni obóz naukowy, gdzie będą mogli rozwijać swoje pasje pod okiem doświadczonych praktyków i cenionych naukowców. Do tej pory w 4 innowacyjnych obozach udział wzięło 8 uczniów w województwa lubuskiego.
Program ADAMED SmartUP umożliwił mi poznanie nauki od strony praktycznej. Było to niesamowite, bo podczas zajęć w szkole rzadko jest czas i sprzęt potrzebny, aby wykonywać doświadczenia, natomiast na obozie było to możliwe. Do dyspozycji mieliśmy profesjonalne laboratoria, a wykłady i ćwiczenia prowadzone były przez ludzi, którzy "zarażali" pasją. Bardzo podobało mi się podejście, które łączyło poznanie teorii z zobaczeniem tego, o czym się uczymy na własne oczy. Ponadto dzięki udziałowi w programie poznałam wielu wspaniałych ludzi o podobnych zainteresowań do moich – mówi Zuzanna Matysiak, uczestniczka obozu naukowego ADAMED SmartUP, uczennica Społecznego LO w Żarach.
Absolwent II LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim, obecnie student medycyny na WUM, Jędrzej Machtyl dodaje: Zalety i korzyści płynące z udziału w programie to temat na długie godziny. Myślę jednak, że najważniejszą korzyścią jest posiadanie pewnej perspektywy. Pochodząc z małego miasta dopiero, dzięki takim programom mogłem tak naprawdę porównać różne kierunki studiów, poznać utalentowanych ludzi i porównać systemy nauczania i kulturę pracy np. w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Ta perspektywa ukształtowała moje teraźniejsze opinie i przekonania, a także zachęciła do działania i dalszego doskonalenia siebie.
Jędrzej Machtyl oraz Jakub Wornbard z Gorzowa Wielkopolskiego i Jakub Dranczewski z Zielonej Góry znaleźli się w gronie laureatów nagrody głównej, którzy dzięki programowi skorzystali z 10-miesięcznych indywidualnych konsultacji edukacyjnych. Dwóch pierwszych podczas gali finałowej we otrzymało także stypendia naukowe w wysokości 40 000 złotych każde.
Uczniowie w wieku 15-19 lat z województwa lubuskiego, którzy chcieliby podzielić sukcesy swoich kolegów mogą zarejestrować się na stronie: https://adamedsmartup.pl/gra-rekrutacyjna/ i spróbować własnych sił w innowacyjnej grze rekrutacyjnej. Następnie, najlepsi gracze zostaną poproszeni o przesłanie aplikacji ze swoimi osiągnięciami, które będą musieli zaprezentować również podczas spotkań z członkami Rady Naukowej programu.
Zuzanna Matysiak, absolwentka 4. edycji programu, zapytana o największe osiągnięcia naukowe odpowiedziała: Za moje największe licealne naukowe osiągnięcie uważam udział w finałowym etapie Ogólnopolskiego Sejmiku Matematycznego. Natomiast za największe gimnazjalne osiągnięcie uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym.
Uczniowie, którzy mogą pochwalić się podobnymi sukcesami na polu naukowym mogą zawalczyć o miejsce na innowacyjnym obozie naukowym, pakiet indywidualnych konsultacji edukacyjnych oraz stypendium naukowe w wysokości 40 000 złotych jeszcze do 15 stycznia 2019 roku.