Młody naukowcu z Podlasia, zagraj i zdobądź 40 000 złotych dla ściśle uzdolnionych

Młody naukowcu z Podlasia, zagraj i zdobądź 40 000 złotych dla ściśle uzdolnionych

Jeszcze przez miesiąc uczniowie z całej Polski w wieku 15-19 lat mogą zgłosić się do 5. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. Uczestnicy, którzy pomyślnie przejdą przez cały proces wezmą udział w obozie naukowym, wybrani skorzystają z indywidualnych konsultacji edukacyjnych, a na ostatnim etapie otrzymają też stypendia naukowe. Do tej pory w gronie 200 absolwentów programu znalazło się 3 uczniów z województwa podlaskiego. Nie czekaj i dołącz do nich!
ADAMED SmartUP to program stypendialny skierowany do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi, którego celem jest wsparcie uzdolnionej młodzieży i umożliwienie jej rozwoju naukowych pasji. Aby sięgnąć po najwyższą nagrodę, jaką jest stypendium naukowe w wysokości 40 000 złotych, uczestnicy muszą najpierw przejść przez kilkuetapową rekrutację, rozpoczynającą się od innowacyjnej gry alternatywnej rzeczywistości. 50 najlepszych graczy otrzyma zaproszenie na letni obóz naukowy, gdzie będą mogli rozwijać swoje pasje pod okiem doświadczonych praktyków i cenionych naukowców. Do tej pory w 4 innowacyjnych obozach udział wzięło 3 uczniów w województwa podlaskiego.
Dzięki udziałowi w programie ADAMED SmartUP zyskałem przede wszystkim dwie rzeczy – bezcenne znajomości w środowisku naukowym (zarówno wśród rówieśników, jak i starszej części tej grupy społecznej) oraz wielką porcję inspiracji. Cały program, a w szczególności obóz nauczyły mnie, że warto wierzyć w siebie i w swoje marzenia, że walka o swoją mniej lub bardziej odległą przyszłość nigdy nie jest z góry skazana na porażkę i że nawet gdy "zawodowo" bliższe są człowiekowi równania matematyczne, to osobowość, umiejętności miękkie, słowem: człowieczeństwo, czyni wielką każdą działalność, której się podejmiemy – mówi Mateusz Wasiluk, absolwent 2. edycji ADAMED SmartUP, obecnie student fizyki na Politechnice Warszawskiej.
Mateusz znalazł się w gronie 3 uczniów pochodzących z województwa podlaskiego, którzy dzięki programowi uczestniczyli w innowacyjnych zajęciach podczas obozu naukowego. W tym gronie znaleźli się także: Maciej Winkiewicz z Klepaczy (1. edycja) oraz Tomasz Smolarczyk z Sochoni (2. edycja).
Uczniowie w wieku 15-19 lat z województwa podlaskiego, którzy chcieliby podzielić sukcesy swoich koleżanek mogą zarejestrować się na stronie: https://adamedsmartup.pl/gra-rekrutacyjna/ i spróbować własnych sił w innowacyjnej grze rekrutacyjnej. Następnie, najlepsi gracze zostaną poproszeni o przesłanie aplikacji ze swoimi osiągnięciami, które będą musieli zaprezentować również podczas spotkań z członkami Rady Naukowej programu.
Mateusz Wasiluk, absolwent 2. edycji programu, zapytany o największe osiągnięcia naukowe odpowiedział: Moje największe osiągnięcia od zakończenia liceum nie są póki co zbyt spektakularne, lecz dla mnie niezwykle istotne – spontaniczna i po części brawurowa decyzja o wyborze fizyki jako kierunku studiów, zamiast medycyny, do której przygotowywałem się przez większość liceum. Nie ułatwiła mi ona pierwszych lat edukacji wyższej, gdyż pociągała za sobą konieczność odnalezienia się w nowej, silnie matematycznej rzeczywistości, która w dużej mierze była mi do tej pory obcą. Naukowiec jednak musi być elastyczny i mnie udało się znaleźć nie tylko tę elastyczność, ale i pasję do programowania.
Uczniowie, którzy mogą pochwalić się podobnymi sukcesami na polu naukowym mogą zawalczyć o miejsce na innowacyjnym obozie naukowym, pakiet indywidualnych konsultacji edukacyjnych oraz stypendium naukowe w wysokości 40 000 złotych jeszcze do 15 stycznia 2019 roku.
Załączniki

Pobierz wszystkie

ADAMED SmartUP_27 07 2018_fot Anna Liminowicz.jpg

grafika | 2,19 MB

Pobierz
ADAMED SmartUP_IP_podlaskie_Rekrutacja do 5 edycji programu_19 12 2018.docx

docx | 47,5 KB

Pobierz