Młody naukowcu z Podkarpacia, zagraj i zdobądź 40 000 złotych dla ściśle uzdolnionych

Młody naukowcu z Podkarpacia, zagraj i zdobądź 40 000 złotych dla ściśle uzdolnionych

Jeszcze przez miesiąc uczniowie z całej Polski w wieku 15-19 lat mogą zgłosić się do 5. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. Uczestnicy, którzy pomyślnie przejdą przez cały proces wezmą udział w obozie naukowym, wybrani skorzystają z indywidualnych konsultacji edukacyjnych, a na ostatnim etapie otrzymają też stypendia naukowe. Do tej pory w gronie 200 absolwentów programu znalazło się 9 uczniów z województwa podkarpackiego, w tym 2 laureatów nagrody głównej i 1 stypendysta. Nie czekaj i dołącz do nich!
ADAMED SmartUP to program stypendialny skierowany do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi, którego celem jest wsparcie uzdolnionej młodzieży i umożliwienie jej rozwoju naukowych pasji. Aby sięgnąć po najwyższą nagrodę, jaką jest stypendium naukowe w wysokości 40 000 złotych, uczestnicy muszą najpierw przejść przez kilkuetapową rekrutację, rozpoczynającą się od innowacyjnej gry alternatywnej rzeczywistości. 50 najlepszych graczy otrzyma zaproszenie na letni obóz naukowy, gdzie będą mogli rozwijać swoje pasje pod okiem doświadczonych praktyków i cenionych naukowców. Do tej pory w 4 innowacyjnych obozach udział wzięło 9 uczniów w województwa podkarpackiego.
Dzięki udziałowi w programie ADAMED SmartUP na obozie naukowym mogłem rozwijać swoje umiejętności naukowe w praktyce i zdobywać wiedzę od ludzi na co dzień zajmujących się nauką, a indywidualne konsultacje pozwalają mi w optymalny sposób przygotowywać się do udziału w olimpiadach przedmiotowych i matury. Mam możliwość uzyskania odpowiedzi na każde moje pytanie, a dzięki nauczycielom nawet najtrudniejsze zagadnienia stają się jasne i zrozumiałe – mówi Kevin Wawrzyn, laureat nagrody głównej ADAMED SmartUP, uczeń I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie.
Uczennica I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku, Zuzanna Zarzyka dodaje: Dzięki udziałowi w programie ADAMED SmartUP zyskałam dużo pewności siebie, kolejny raz przekonałam się, że nauka może być zabawą, poznałam wspaniałych, pozytywnych ludzi i co najważniejsze, zdobyłam wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.
Kevin Wawrzyn znalazł się w gronie 3 laureatów nagrody głównej, pochodzących z województwa podkarpackiego, którzy dzięki programowi skorzystali z 10-miesięcznych indywidualnych konsultacji edukacyjnych. W gronie wyróżnionych znaleźli się także: Małgorzata Róg z Mielca (2. edycja) oraz Jaromir Hunia z Brzostek (2. edycja), który we wrześniu 2017 r. podczas uroczystej gali otrzymał także stypendium naukowe w wysokości 40 000 złotych.
Uczniowie w wieku 15-19 lat z województwa podkarpackiego, którzy chcieliby podzielić sukcesy swoich koleżanek mogą zarejestrować się na stronie: https://adamedsmartup.pl/gra-rekrutacyjna/ i spróbować własnych sił w innowacyjnej grze rekrutacyjnej. Następnie, najlepsi gracze zostaną poproszeni o przesłanie aplikacji ze swoimi osiągnięciami, które będą musieli zaprezentować również podczas spotkań z członkami Rady Naukowej programu.
Kevin Wawrzyn, laureat nagrody głównej 4. edycji programu, zapytany o największe osiągnięcia naukowe odpowiedział: Jestem stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC, finalistą XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, dwukrotnym finalistą Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej (w gimnazjum), trzykrotnym laureatem polsko-ukraińskiego konkursu fizycznego "Lwiątko" (w gimnazjum). Ponadto, biorę udział w Olimpiadzie Biologicznej, w tamtym roku dostałem się do II etapu, obecnie również przygotowuję się do II etapu. Dostałem się również do II etapu LXVI i LXVII Olimpiady Fizycznej, w tym roku jeszcze czekam na wyniki.
Uczniowie, którzy mogą pochwalić się podobnymi sukcesami na polu naukowym mogą zawalczyć o miejsce na innowacyjnym obozie naukowym, pakiet indywidualnych konsultacji edukacyjnych oraz stypendium naukowe w wysokości 40 000 złotych jeszcze do 15 stycznia 2019 roku.
Załączniki

Pobierz wszystkie

ADAMED SmartUP_IP_podkarpackie_Rekrutacja do 5 edycji programu_19 12 2018.docx

docx | 48,2 KB

Pobierz
ADAMED SmartUP_27 07 2018_fot Anna Liminowicz.jpg

grafika | 2,19 MB

Pobierz