Wygraj 30 tys. euro w konkursie dla start-upów cleantech

Opublikowany

Już tylko do 19. kwietnia przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej edycji PowerUp!, konkursu dla start-upów z 24 krajów Europy Środkowej. W związku z dużym zainteresowaniem, InnoEnergy - organizator konkursu, zwiększa sumę głównej nagrody pieniężnej z 20 do 30 tysięcy euro!

Głównym obszarem konkursu jest sektor energii i cleantech, ale poszukiwane są również rozwiązania z zakresu mobility, cyber security, smart city oraz technologie ograniczające emisję szkodliwych pyłów do atmosfery. Oprócz wspomnianej wcześniej nagrody głównej - 30 tys. euro, przewidziane są też nagrody finansowe za drugie (10 tys. euro) i trzecie (5 tys. euro) miejsce.  Autorzy najciekawszych projektów zostaną zaproszeni do prestiżowego akceleratora InnoEnergy: Highway®, oferującego finansowanie do 150 tys. euro.
 Jak tłumaczy Jakub Miler, CEO InnoEnergy Central Europe, udział w konkursie stwarza najlepszym uczestnikom możliwość skorzystania z unikatowego know-how InnoEnergy:
Laureaci PowerUp! 2017 podczas Wielkiego Finału w Budapeszcie

Laureaci PowerUp! 2017 podczas Wielkiego Finału w Budapeszcie

– Różnimy się od innych narzędzi inwestujących w start-upy tym, że nie tylko zajmujemy się finansowaniem, ale wspieramy dane projekty do momentu ich komercjalizacji. Oferujemy usługi związane np. z budowaniem zespołu, szkoleniami, coachingiem, mentoringiem. Poza tym ułatwiamy dotarcie do zewnętrznych instytucji finansujących, pomagamy we współpracy z sieciami venture capital, zajmujemy się też rozwojem samego produktu – współpracujemy z instytutami badawczymi i uczelniami, dlatego jesteśmy w stanie zaprosić do kooperacji inżynierów i technologów z różnych dziedzin. Chwalimy się tym, że wspieramy taki start-up także w poszukiwaniu pierwszych klientów.

Łukasz Świercz, Business Creation Officer w InnoEnergy podkreśla, że PowerUp! to też okazja, by przyczynić się do poprawy stanu środowiska oraz jego ochrony. Taką szansę uzyskali laureaci poprzednich edycji konkursu, którzy z powodzeniem rozwijają i komercjalizują swoje rozwiązania:

- Przykładem może być opracowany przez polski zespół Bin-e - inteligentny kosz na śmieci, który sam rozpoznaje i sortuje odpady komunalne. Do tej pory start-up sprzedał w Polsce ponad 100 urządzeń, a  niedawno zyskał dofinansowanie w wysokości niemal 500 000€!

Bin-e - inteligentny kosz na śmieci, laureat konkursu z 2016r.

Bin-e - inteligentny kosz na śmieci, laureat konkursu z 2016r.

W maju uczestnicy PowerUp! wezmą udział w Bootcampach i finałach krajowych. Ich zwycięzcy zostaną zaproszeni do Pragi na finałowe Bootcampy z europejskimi mentorami oraz Wielki Finał, który odbędzie się 19. czerwca. Aby wziąć udział w konkursie należy mieć prototyp i wypełnić formularz na stronie: www.powerup.innoenergy.com
Trendy w energii

Trendy w energii

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wygraj 30tys euro_final.docx

docx | 17,6 KB

Pobierz
Bine_03_office_02-1-1024x683.jpg

grafika | 74,4 KB

Pobierz
PowerUp2018_!.jpg

grafika | 4,28 MB

Pobierz
PowerUp2017_JonasKjellber_Co-founder of Skype_investor.jpg

grafika | 95,6 KB

Pobierz
Infografika_trendy.jpg

grafika | 326 KB

Pobierz